Nikkie de Jager (NikkieTutorials) Kimdir?

YouTube’da dünyanın yüksek takipçili makyaj kanallarından olan NikkieTutorials kimdir? Burcu nedir? Neler yapar?


2 Mart 1994 doğumlu olan Nikkie, Hollanda’da doğdu. Kendisi Balık burcu ve 1.88 boyundadır. YouTube hayatına NikkieTutorials adıyla giriş yapmış, ilk videosunu güzellik uzmanı olan annesinin kamerasıyla çekmiştir.

Nikkie, 23 Haziran 2008 tarihinde YouTube’a katıldı. 14 yaşında başladığı yolculuğu 2015 yılında popülerlik kazanmaya başladı. “Makyajın Gücü” adlı videosunda yüzünün bir tarafına makyaj yaparak diğer tarafı olduğu gibi bıraktı ve makyajın ilham verici yönü üzerinde durdu. Bu videosu Nikkie’nin tanınmasını ve sosyal medyada “Makyajın Gücü” adlı bir hareketin ortaya çıkmasını sağladı.

Makyaj üzerine profesyonel eğitimler alarak kanalında her defasında insanları büyüleyen makyajlar yapmaya devam etti. Makyajı sadece iş olarak görmeyerek bunun kendisi için bir “terapi” olduğunu videolarında sıkça diye getirdi. Dünyaca ünlü markalarla iş birlikleri olurken bazılarıyla da sorun yaşamaktan kendini alıkoyamadı. Özellikle Too Faced adlı güzellik markasıyla yaşadığı sorun sosyal medyada yankı uyandırmıştır.

Nikkie, sadece makyaj alanında kendini göstermekle kalmadı. Eurovision 2020'nin çevrimiçi sunucularından biriyken 2021'de ise yarışmanın yardımcı sunuculardan biri oldu.

YouTube’da 14 milyon takipçiye yaklaşan Nikkie’nin aldığı ödüller ise şunlardır: Teen Choice Award for Choice Web Star, Moda/Güzellik ve Shorty Award, En İyi YouTube Gurusu.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir