Merve Dizdar Kimdir?

Masumlar Apartmanı'nda "Gülben" karakterini canlandıran Merve Dizdar kimdir? Nerelidir? Hangi okullarda eğitim görmüştür?


Merve Dizdar, 25 Haziran 1986 tarihinde İzmir’de dünyaya geldi. Dizdar, Çanakkale Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Oyunculuk Bölümünden mezun oldu. Ardından Kadir Has Üniversitesi İleri Oyunculuk programında lisansüstü eğitim gördü. Kariyerine tiyatro alanında başlayan Dizdar, “Semaver Kumpanya” adlı oyunda yer aldı.

Merve Dizdar'ın kariyerindeki ilk televizyon programı TRT Çocuk'ta yer alan Arkadaşım Bıdı oldu. Sonrasında ünlü dizi Kavak Yelleri'nde Saliha karakterini canlandırdı. 2013'te bir başka ünlü dizi olan Doksanlar'da Selin olarak rol aldı. Ayrıca Vatanım Sensin'de Efsun'a can verdi.

Eltilerin Savaşı filmindeki Gizem karakteriyle adını daha fazla duyurdu. Daha öncesinde de Alice Müzkali'nde yer almıştı. Dizdar'ın şu anlık en son yer aldığı projeler Gülseren Budayıcıoğlu'nun kitaplarından uyarlanan Kırmızı Oda ve Masumlar Apartmanı'dır. Başarılı oyuncu, Gülben karakteriyle seyircinin gönlüne taht kurdu.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir