Melek Mosso Kimdir?

Son zamanlarda birçok müzik programına konuk olan Melek Mosso kimdir? Nerelidir? Hangi okuldan mezun olmuştur?


Melek Mosso, gerçek adıyla Melek Davarcı, 11 Kasım 1988’de Kayseri’de doğmuştur. Müziğe 7 yaşında ilk bestesini yaparak başlamıştır. Melek Mosso, 9 yaşındayken Denizli Belediyesi Konservatuvarında Türk halk müziği ve bağlama dersleri almıştır. Ardından Güzel Sanatlar Lisesinde eğitimine devam etmiş, bu döneminde yan flüt öğrenmeye başlamıştır. Sonrasında Adnan Menderes Üniversitesi Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Bölümünü bitirmiştir. Öğrenim hayatı boyunca korist ve solistik yapmıştır.

Melek Mosso, eğitiminden sonra Kadıköy-Beşiktaş hattında müzik yaparak tanınırlığını artırdı. Bunun yanı sıra piyano, solfej, yan flüt ve armoni dersleri vererek konservatuvar sınavlarına öğrenci hazırladı.

Müzisyen arkadaşları ile kurduğu "Zbam The Band" adlı grubuyla swing ve caz temalı müzik yaparak sahne aldı. Mosso, çeşitli müzik yarışmalarında ödüller kazandı.

Melek Mosso, Yıldız Tilbe'nin "Vursalar Ölemem" adlı şarkısını yeniden yorumlamasıyla 100 milyonun üzerinde izlenmeye ulaştı. Çukur dizisi için No.1'in hazırladığı "Hiç Işık Yok" adlı şarkıya eşlik etti ve bu parça 130 milyon izlenmeye ulaştı. 2018'de söz ve müziğini kendisinin yaptığı "Kedi" şarkısıyla uzun süre radyoların çalma listelerinde yer aldı.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir