Mehmet “Mösyö Taha” Şahin Kimdir?

Harry Potter koleksiyonuyla tanınan Mösyö Taha kimdir? Nasıl fenomen olmuştur ve nasıl bir yaşantısı vardır?


Mösyö Taha Türkiye’nin en neşeli Harry Potter hayranlarından aynı zamanda da fenomenlerinden biridir. Youtube’da 450 bini aşkın abonesi ve Instagram’da da 270 bini aşkın takipçisi bulunmaktadır. Peki nasıl bu kadar popüler oldu? Harry Potter dünyasına nasıl adım attı? Neden “Mösyö”? Merak ediyorsan gel!

Kısaca tanıyalım!

Mehmet “Mösyö Taha” Şahin 2 Ocak 1994 tarihinde Samsun'da dünyaya gelmiştir. İlkokul ve ortaokulun ardından Atatürk Anadolu Lisesi'ni bitirmiştir. Taha; Radyo, Televizyon ve Sinema bölümünü istese de ailesini kırmayıp Marmara Üniversitesi Hukuk bölümüne gitmiştir. Burada eğitimini başarıyla tamamlayan Taha'nın hala en büyük hayallerinden biri iyi bir yönetmen olmaktır. Şimdilerde videolarında da sık sık söylediği gibi yeniden üniversite sınavlarına hazırlanmak istiyor.

Sosyal medyaya nasıl adımını attı?

Birçok sosyal mecrada bulunan Taha, Youtube ve Instagram’da daha aktiftir. İlk Youtube videosunu 2016 yılında yayınlamıştır. Taha, bu işe girme nedenini izleyicilerine bir şey katmak istemesi olarak açıklamıştır. Genellikle Harry Potter film ve kitap serisine ilişkin düşünceleriyle ilgili videolar yayınlamaktadır. Harry Potter ile olan ilişkisi yalnızca bununla da kalmamaktadır. Mösyö Taha'nın göz kamaştıran bir de Harry Potter koleksiyonu bulunmaktadır.

Faaliyetleri sadece bunlarla da bitmiyor!

Harry Potter hayranlığını yalnızca koleksiyonu ve videolarıyla sınırlı tutmamıştır. Yapımında kendisinin de büyük emeği bulunan bir Harry Potter ajandası çıkarmıştır. Böylece bütün Harry Potter hayranlarını sevindirecek bir işe imza atmıştır.

Kaynak:
  • https://diziturkiye.com/mosyo-taha-kimdir-yasi-boyu-sevgilisi-tum-ayrintilar/
  • https://www.superhaber.tv/mosyo-taha-kimdir-kac-yasinda-ne-is-yapiyor-haber-254650

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir