Kazıklı Maria Kimdir?

YouTube'da çoğunlukla kitap yorumlama ve eleştiri konularında çektiği videolarıyla büyük bir kitleye ulaşan Kazıklı Maria kimdir? Nerelidir? Hangi bölümde okumuştur?


Sosyal medyada "Kazıklı Maria" olarak tanınan Meryem, 14 Mayıs 1992 doğumlu ve Trabzonludur. Boğa burcudur. Liseyi öğretmen lisesinde tamamladıktan sonra Marmara Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde okumaya başlamıştır. Mezun olduktan sonra 4 yıl öğretmenlik yapmış fakat bu meslekten keyif almadığını ve asıl ilgi alanının çizim olduğunu fark ettikten sonra öğretmenliği bırakmıştır.

Bir yıl çizim dersi aldıktan sonra Maltepe Üniversitesi Çizgi Film ve Animasyon Bölümünü kazanmış fakat ikinci sınıfta okulunu dondurmuştur. Yeni evlendiği için bir süreliğine Ankara’da yaşamaktadır. İstanbul’a geri döndüğünde severek okuduğu bölümünden mezun olacağını söylemiştir.

Video içerikleri çoğunlukla eleştiri ve yorumlama üzerinedir. Bu eleştiriyi bazen bir kişiye ya da bir televizyon programına, en çok da kitaplara yapar. Beğenmediği kitapları eleştirdiği "B*k gibi Book Reviews" adında bir serisi vardır. Aynı zamanda sık sık sohbetli oyun videoları da çekmektedir. Zaten genel konusu sohbet ve eleştiri üzerine olduğu için son zamanlarda bu tarzda podcastler de yüklemeye başlamıştır.

Kazıklı Maria'nın sosyal medya hesaplarını aşağıda bulabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
3
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir