İrfan “Armut” Berk Tükek Kimdir?

E-spor arenasında adından sıkça söz ettiren profesyonel League of Legends oyuncusu İrfan Berk Tükek kimdir? Hangi bölümde okumaktadır?


Profesyonel League of Legends oyuncusu olan İrfan Berk Tükek, 13 Aralık 1998 tarihinde dünyaya gelmiştir. Yay burcudur. İstanbul Şehir Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği öğrencisidir ancak kaydını dondurmuştur. 2015 yılında Big Plays Incorporated takımında başlayan kariyerini, NumberOne Esports takımı ile devam ettirdi. Fakat iki takımda da kendine yer bulamadı. Ardından 2017 yazında o zamanki adıyla Royal Youth takımına transfer oldu. İlk sezonlarında yarı finalde elendiler fakat bir sonraki sezonda harika performans sergileyerek acısını çıkardılar. İrfan ve takımı TCL’i şampiyon olarak tamamladı.

Aralık 2019'da kendisi gibi büyük hedefleri olan SuperMassive takımına transfer oldu. SuperMassive, "2020 Yaz Mevsimi"ni kazanarak Türkiye'yi 2020 Dünya Şampiyonası'nda temsil etme hakkı elde etti. Böylece Armut'un uluslararası takımlarda adı duyuldu.

Dünya Şampiyonası'nda İrfan Berk Tükek'in sergilediği muazzam performanslarla LEC devi Mad Lions elendi. Turnuvadaki performansıyla büyük takımların ilgisini çekmeyi başardı ve 2021 yılında, Dünya Şampiyonası'nda eledikleri Mad Lions'a transfer oldu. İlk sezonunda takımı ile büyük bir başarıya imza atarak LEC'i şampiyon olarak tamamladılar. 

Profesyonel kariyerine devam ederken Twitch platformu üzerinden yayınlar açan Armut, keyifli sohbetleriyle kendini izlettirmeyi başarıyor. Ayrıca YouTube kanalı da bulunan İrfan Berk Tükek, iki platformu da aktif bir şekilde kullanıyor. Profesyonel kariyerine Mad Lions takımında devam eden Armut, e-spor dünyasında şimdiden dünya çapında tanınmaya başladı.

İrfan Berk Tükek'in sosyal medya hesaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir