Engin “ngiN” Kor Kimdir?

Profesyonel e-spor arenasında birçok başarıya imza atmış, kendini tüm dünyaya kanıtlamış olan Engin "ngiN" Kor kimdir? Nerelidir?


Engin “ngiN” Kor, 27 Mayıs 1993 tarihinde Almanya’da doğdu. Hem Almanya hem de Türkiye vatandaşlığı bulunmaktadır. Profesyonel e-spor kariyerine CS:GO ile başlayan ngiN, ilk turnuvasına 2014 yılında Alman takımı Seelachs ile katılmıştır. Bir süre Alman asıllı takımlarda boy gösterdikten sonra stad-in olarak Caseking takımıyla çıkmıştır. Fakat kariyerinin dönüm noktasını 2015 yılında yaşamıştır.

Engin Kor, 2015 senesinde Space Soldiers takımına transfer olmuştur. Gösterdiği başarılar sayesinde 6 Ocak 2016’da Space Soldiers takımıyla sözleşme imzalayarak Türkiye kariyerine ilk adımını atmıştır.

Takıma katılmasıyla beraber CS:GO Champions League Season 3, ASUS ROG Assembly Summer 2016 gibi turnuvalarda şampiyonluk sevinci yaşadı. Böylelikle Engin Kor, Space Soldiers takımıyla birçok başarıya imza atmış oldu. 2018 yılına kadar Space Soldiers formasını giymiştir. Şu anda ise aktif olarak Sangal Esports takımında forma giymektedir.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir