Danla Bilic Kimdir?

YouTube ve Instagram Türkiye'nin en yüksek takipçili kişilerinden biri olan Danla Bilic kimdir? Nerelidir? Ne okumaktadır?


Danla Bilic, 5 Ekim 1994 tarihinde Kütahya’da doğmuştur. Terazi burcudur. 1.65 boyunda ve 60 kilodur. Asıl adı Neslihan Damla Aktepe olan Danla Bilic, lise eğitimini Kütahya Ahmet Yakupoğlu Güzel Sanatlar Lisesinde tamamladıktan sonra Yeditepe Üniversitesi Psikoloji bölümünü kazanarak İstanbul’a gelmiştir.

4 sene Yeditepe Üniversitesinde Psikoloji bölümünde eğitim aldıktan sonra başka bir üniversiteye geçme kararı alan Danla Bilic, eğitim hayatına Beykent Üniversitesinde devam etmiştir. Ancak burada da eğitimini tamamlamayıp verdiği karar sonucunu tahsil hayatını yarıda bırakmıştır.

Danla Bilic, 2016 yılının sonlarında bir YouTube kanalı açtı. Kanalına yüklemiş olduğu "Yeditepe Üniversitesi %50 Burslu Kız Makyajı" adlı videosu tanınırlığının artmasını sağladı. Türkiye'de çeşitli konuları yorumlayarak makyaj yapma konseptli tek YouTube kanalına sahip olan Bilic, gittikçe büyüyen bir takipçi kitlesine sahip oldu.

2018 yılında kanalına İrem Sak, Ziynet Sali, Derya Uluğ, Ece Seçkin gibi ünlü isimleri konuk olarak almaya başladı. Birçok ünlü ile video çeken Danla Bilic, YouTube'da 2.9 milyon aboneye sahiptir. Instagram'da ise 5.6 milyon takipçisi vardır.

Danla Bilic'in sosyal medya hesaplarını aşağıda bulabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

Yorum