Can “CsNaber” Sungur Kimdir?

Türkiye'nin eğlenceli yayıncılarından olan Can Sungur kimdir? Nerelidir? Yayıncılıktan önce ne yapmıştır?


30 Haziran 1986’da Ankara’da dünyaya gelen Can Sungur, Sakıp Sabancı Lisesini bitirdikten sonra eğitimine Yıldız Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünde devam etmiştir. Üniversite zamanlarında internette iş kurmak ve yenilikçi yaklaşımlarıyla ilgili iki kitap çevirmiş ve bunlardan biri olan Tom Kelley’in 10 İnovasyon Şifresi kitabı Can’ın hayatını etkilemiştir. Üniversiteyi bitirdikten sonra dünyaca ünlü Leo Burnett şirketinde planlamacı olarak görev yapmıştır.

Daha sonra farklı şirket ve pozisyonlarda çalışan Can, 2013 yılında kendi teknoloji-eğlence sitesi olan Geekyapar'ı kurmuştur. Bunun yanı sıra 4 sene boyunca Wizards of İstanbul isimli rol yapma oyunları düzenledi ve hem oyunculuk/rol yapma hem de pazarlamacılık alanında seminerler verdi.

2019'da birkaç yayıncıyla beraber KalkGel adlı etkinlik ekibini kurmuş ve her ay, başta Tuna "PintiPanda" Akşen, Mete "Easter GamersTV" Özbey ve Pelin “Pqueen” Baynazoğlu ile birlikte sektörden insanları konuk alarak oyun sektörü ile ilgili etkinlikler yapmıştır. Fakat pandemi dolayısıyla bu etkinliklere ara verilmiştir.

2016 yılında YouTube'a giriş yapan Can Sungur, kendi Twitch yayınlarından kesitler atarak adından söz ettirmiştir. Yayıncılık hayatına Twitch'de başlasa da şu an aktif olarak Facebook'ta yayın yapmaktadır. Genelde oyun yayınları yapan Can, bazen sohbet ve rol yapma konulu yayınlar da yapıyor.

Kendi YouTube kanalında Tancan Fümen ile gündemi değerlendirdiği YatayBakış, Tuna "PintiPanda" Akşen ile ise oyun dünyasındaki olup biteni konuştuğu Hesoyam programını sunmaktadır. Bunların yanı sıra Donanım Haber'de Mesut Çevik ile birlikte teknoloji/oyun dünyasındaki gelişmeler ile ilgili 2si1 programını yapmaktadır. Can'ın Gain platformunda Can Bonomo ve Baycan Temiz ile birlikte sunduğu Oyunlar Holding isimli bir eğlence programının da olduğunu belirtmek isteriz.

Can Sungur'un sosyal medya hesaplarını aşağıda bulabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

1
1 Beğeni

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir