Asım Cihat “fabFabulous” Karakaya Kimdir?

E-spor arenasının güler yüzlü isimlerinden olan Asım Cihat "FabFabulous" Karakaya Kimdir? Hangi bölümde okumaktadır?


Profesyonel League of Legends oyuncusu olan Asım Karakaya, 25 Şubat 1996 tarihinde dünyaya gelmiştir. Kova burcudur. Bilgisayar mühendisliği öğrencisidir ancak kaydını dondurmuştur. Karakaya, okulunu dondurduktan sonra e-spora odaklanmıştır. 

Yıllarca çeşitli takımlarda oynamış olan fabFabulous, profesyonel kariyerine HWA Gaming -şimdiki adıyla İstanbul Wildcats- ile başlamıştır. İlk senesinde GameX turnuvasında birinci olmuştur. Aynı takımıyla KST'ye katılmış fakat finalde Dark Passage takımına kaybetmiştir.

Güler yüzüyle ve oyun performanslarıyla kısa sürede tanınan Asım Karakaya'nın bir sonraki durağı Dark Passage olmuştur. Dark Passage takımı sayesinde uluslararası arenalarda oynama fırsatı yakalamış, böylece uluslarası arenada adını duyurmaya başlamıştır. Ayrıca Dünya Şampiyonası'na katılan ilk Türk takımı olan DP'nin kadrosunda bulunuyordu.

2016 yılında SuperMassive takımına transfer olan Asım, rolünü Thaldrin ile paylaşmak zorunda kalmıştır. Kurulduğu ilk yıl takımıyla Kış Mevsimi Finali'ni kazanmışlardır. Daha sonrasında IWCI 2016'ya katılıp sergiledikleri muhteşem performanslarla MSI 2016'da mücadele etme şansı kazanmışlardır.

2017 Kış Mevsimi'nde Thaldrin'in takımdan ayrılmasıyla üst koridor tamamen fabFabulous'a kalmıştır. Böylece sürekli forma giyme şansına sahip olan fabFabulous, yükselen performansıyla herkesi kendine hayran bırakmıştır. 

Birkaç sezon boyunca istenilen başarıya ulaşamayan SuperMassive, 2018 Kış Mevsimi'nde 26 galibiyet ve 2 mağlubiyetle rakiplerine şans tanımamıştır. Bu başarının en büyük mimarlarından birisi de şüphesiz üst koridor fabFabulous'tur.

2019 yılında kariyerine Royal Youth takımı ile devam etme kararı alan Asım, SuperMassive'den ayrılmıştır. Royal Youth takımıyla geçirdiği 2 sezonun ardından Beşiktaş'a transfer olmuştur. Beşiktaş'ta da başarı yakalayamayınca e-spora ara vermiştir. Bu kısa aranın ardından eski takımı Dark Passage'e dönmüş ve başarılarına kaldığı yerden devam etmiştir.

Profesyonel kariyerine devam ederken Twitch üzerinden yayınlar açan fabFabulous, renkli kişiliği ve eğlendiren sohbetiyle kendini izlettiriyor. Ayrıca YouTube kanalı da bulunan fabFabulous, iki platformu da aktif olarak kullanmaktadır. Profesyonel kariyerine ise şu an için Dark Passage takımında devam etmektedir.

Asım Cihat Karakaya'nın sosyal medya hesaplarına aşağıdan ulaşabilirsiniz.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir