Alparslan “Dr. Vitiligo” Celbiş Kimdir?

YouTube'da sınav motivasyon videoları ile tanıdığımız Dr. Vitiligo, asıl adıyla Alparslan Celbiş kimdir? Hangi bölümde okumaktadır?


Alparslan Celbiş, 29 Nisan 1997’de İzmir’de doğdu. Ancak 4 yaşındayken ailesiyle birlikte baba memleketi olan Malatya’ya taşındı. İlkokula yaşıtlarından bir yıl önce başladı. Çünkü Celbiş, ablasının okula gitmesine çok özendiği için ailesi onu da ablasıyla birlikte okula yazdırdı. Ortaokul yıllarında basketbola ilgili olduğu için Facebook’da basketbol ve NBA ile ilgili hesaplar açtı. Bu hesaplarla kısa sürede üne kavuştu. Ardından ailesinin de desteğiyle gitar çalmaya ve yüzme yarışlarına katılmaya başladı. Ancak 7. sınıfta yüzmenin kendisine uygun olmadığını düşünüp basketbola geri döndü.

Aslında ders çalışmayı çok sevmeyen bir öğrenciydi!

Eğitim hayatı boyunca çalışmayı çok sevmeyen bir öğrenciydi. Ancak 7. sınıfta bir öğretmeninin kendisi hakkında yaptığı eleştirilere alınan Celbiş, çalışma kararı aldı. Böylelikle Malatya Anadolu Lisesini kazandı.

İki senenin ardından üniversite sınavına daha iyi çalışabilmesi adına ailesi Celbiş'i Malatya'da bulunan özel bir okula yazdırdı. Sınav sonucuna göre Bakü'de bulunan bir tıp fakültesini kazanan Celbiş, kısa süre orada eğitim gördü. Ancak tekrar sınava hazırlanmaya karar verip eğitimini dondurdu. Sonraki sınav sonucuna göre Medipol Üniveristesi Tıp Fakültesini %50 bursla kazandı. Şu an 5. sınıfta öğrenimini sürdüren Celbiş, YouTube'da da üniversite hayali kuran gençler için faydalı videolar hazırlıyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir