Ahmet “Jahrein” Sonuç Kimdir?

İlk Türkçe içerik üreticilerinden olan Ahmet Sonuç kimdir? Nerelidir? Kaç yaşındadır?


1988 İstanbul doğumlu olan Ahmet Sonuç, ilk Türkçe içerik üreticilerinden biridir. Kullanıcı adı olan “Jahrein”i evdeki ilaçları karıştırırken bulmuştur. Babası uzman doktor, annesi hemşiredir. Babasının işi gereği çocukluğunu farklı şehirlerde farklı insanlarla geçirmiştir. Antalya Anadolu Lisesinde okuduğu zamanlarda yaşadığı hikayeler çoğu izleyeni güldürmüş ve YouTube’a atılan videolar sayesinde tanınması artmıştır. Bu hikayelerin en ünlüsü ise Vidanjör’dür.

16-17 yaşlarında Almanya'da Biyokimya ve Moleüler Fizik okumak için yaşadığı şehir olan Antalya'dan ayrılmıştır. Bu yıllarda Almancasını ana dili gibi geliştirirken Türkçeyi unutmaya başlamasıyla birlikte YouTube'a Türkçe videolar yüklemeye başlamıştır. Böylelikle YouTube'un ilk dönemlerindeki sayılı içerik üreticilerinden biri olmuştur. Daha sonraları izleyicileriyle birebir ve daha iyi bir etkileşim yaşadığı Twitch'e geçen Jahrein, babasının desteği ile bu yeni yolculuğuna başlamıştır. Okuduğu üniversiteyi bırakan Ahmet Sonuç, tam gaz yayınlarına devam etmiştir.

Belli bir süre Almanya'da kaldıktan sonra bir iş teklifi alarak Polonya'ya gitmiştir. Burada hayvan barınağından bir köpek sahiplenip ismini Alfred koymuştur. Polonya'da hem çalışıp hem de Alfreid'in ihtiyaçlarını giderip yayın açmaya çalışırken zorlandığı zamanlar olmuş, bu yıllarda Jahrein'i takip edenler kendisini yayın açmadığı için eleştirmiştir.

İşinden ayrılarak çok uzun zaman sonra Türkiye'ye dönmüştür. Evlenip, yaşadığı şehirlerden biri olan Antalya'ya yerleşip Mira ve Lucy adında iki köpek daha sahiplenmiştir.

Ahmet Sonuç'un sosyal medya hesaplarını aşağıda bulabilirsiniz:


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
1
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
1
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir