Afşar Tuna “PintiPanda” Akşen Kimdir?

Türkiye'de yayıncılığın öncülerinden olan, kendini sevdiren ve izleyiciler tarafından bir abi olarak görülen Tuna "PintiPanda" Akşen kimdir?


Afşar Tuna Akşen, namıdiğer PintiPanda, 5 Mayıs 1986’da Ankara’da doğmuştur. Üniversite eğitimini Bursa Uludağ Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlamıştır. Hep hayali olan diplomatlık için uğraşmış ancak başarılı olamamıştır. Kendisi gibi yayıncı olan Merve Mine “mmcdiyorki” Çalışır ile 2019 yılında evlenmiştir.

Tuna Akşen, 7-8 yıl boyunca özel sektörde farklı pozisyonlarda çalışmıştır. Hak ettiği değeri göremeyip üstüne bir de kötü muamelelere maruz kalınca işinden ayrılmıştır. İşsizlik döneminde kendini oyunlara vermiştir. Bir süre sonra bunu insanlarla birlikte yapma fikrini düşünmüş ve PintiPanda’yı oluşturmuştur.

Başlarda YouTube videoları çeken PintiPanda, videolara çok tutulmayan bir oyun olan Starcraft 2 ile başlamıştır. Bir süre sonra YouTube ile kalmayıp canlı yayınlar da yapmıştır.

Uzun süre Twitch üzerinde yayınlar yapmasının ardından 2019 yılının sonunda yayınlarını Facebook’a taşımıştır. JTG TV tarafından düzenlenen Noobstar adlı yayıncı yarışmasının ilk sezonunda Jahrein ile birlikte jüriliği paylaşmıştır.

Tuna, yayınlarındaki samimiyetiyle insanları kendine çekmeyi başarıyor. Chatindeki tüm pandalara abilik yapmaya ve eğlenceli yayınlarına tam gaz devam ediyor.


Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
1
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
0
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.