Regresyon İle Geçmiş Hayatlara Geri Dönme

Regresyon ile geçmiş hayatlara dönmek nedir? Regresyon tedavisi bu konuyla ne kadar ilgilidir? Peki bu süreç nasıl işler?


Regresyon dönemde terapistler tarafından üzerinden geçilen ve aktif bir yaklaşım ile büyüyen bir alandır. Özellikle fobiler, depresyon ve yakınlık sorunları gibi endişe problemlerini çözmeye yarıyor. Bu konuda yapılacak olan her bir farklı yaklaşımı zihin durumlarıyla ilgili olarak çözüme kavuşturabiliyorsunuz. Dahası incelemeye başlayabiliyorsunuz. Bu yöntemle birlikte sınırlı araştırma tekniklerini kullanmanız size de bir artı katabiliyor. Peki ama nasıl?

Regresyonun tarihi ve gelişimi

Regresyon terapisi olarak karşımıza çıkan bu durum, temel olarak hipnoterapi ve psikanaliz teorileri üzerinden ilerliyor. Mevcut olan çatışmaları ve duyguları çözmek için ön plana çıkıyor. Bu sorunların gelişimini etkileyen erken deneyimleri de yerinde analiz ederek geçmişte bu durumla ilgili yaşanan sıkıntıların üzerine gidiliyor. Zihin durumlarındaki iyileşmeyi bu sayede çok daha rahat bir şekilde görebilir ve ön plana çıkarabilirsiniz. Yanlış anılardan tutun da geçmiş travmalara kadar bu durumun çözümü sağlanabiliyorsunuz. Ancak uzman olan biriyle hareket etmek gerekiyor. Zira çok riskli olabildiği için de yoğun tartışmalara sebebiyet veriyor.

Sigmund Freud, psikanalizin bu noktada büyümesi sırasında önemli bir figür olan regresyon için açıklamalarda bulunuyor. Özellikle gelişime dair ilk kitap 1978 yılında ön plana çıkıyor. Past Lives Therapy isimli bu kitap, dünya çapında regresyon terapisi olarak ön plana çıkıyor. Dahası insanlara bu teorileri öğretiyor. Bu yüzden de farklı kişilere yönelik çalışmalar herkes için önemli olmaya başlıyor. Brian Weis, bu noktada ön plana çıkan önemli kişilerden bir diğeri oluyor.

Regresyon tedavisi nasıl çalışıyor?

Bu konuda yapılacak olan çalışmalar güçlü bir izolasyon ile başlıyor. Olumsuz duyguların nedenlerini izole etmek ve bünyeyi onlardan arındırmak gerekiyor. Bu çalışma, kişilere daha iyi hitap etmek adına olumsuz yönlere odaklanıyor.

Bu konuda uzman olmayan kimse ile hareket edilmemesi gerekiyor. Zira çok tehlikeli ve yıkıcı sonuçlar doğurabiliyor. Genel olarak süreç şu şekilde ilerliyor:

  • Hazırlık
  • Regresyon tekniklerini yürütmek
  • Bastırılmış duyguların ve ifadelerin serbest bırakılması
  • Bilinçaltını yeniden öğrenmeye açmak
  • Programlamak ve oturumun sonucu

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.