Kara Deliklerin Bilinmeyen Özellikleri

Uzay boşluğunda yer alan kara delikler bilinmezlik denizinde yüzmeye devam ediyor. Peki kara delikler hakkında siz ne biliyorsunuz?


Kara deliklerin bilinmeyen özellikleri artık bilinecek. Çünkü yazımızda sizlere kara deliklere dair merak edilenleri ve hiç bilinmeyenleri açıkladık. Ucu bucağı olmayan kara delikler şakalara, sinemalara, tiyatrolara ve sözlere konu olmaktadır. Ancak işin aslını öğrendiğinizde kara deliklerin gizemini çözmeye biraz daha yakın olacaksınız. Kara deliklere yönelik safsataları geri plana atın. Sizler için kara delik dosyasını açıyoruz. Dosyadan tüm bilinmeyen yanları aynı anda keşfedebilirsiniz. Üstelik ağzınızı açık bırakacak ve gereğinden fazla şaşırmanıza imkan sağlayacak bilgilere de şahit olabilirsiniz

Kara deliklerin özellikleri nelerdir?

“Kara delik nedir, nasıl oluşur?” kısaca bilgi vermek istiyoruz. Uzay boşluğunda yer alan ve kendisiyle temas eden cisimlerin gitmesini önleyecek nitelikteki cisimdir. Uzaydaki diğer cisimlere nazaran daha büyüktür. Tabi farkı sadece boyut açısından karşımıza çıkmaz. Aynı zamanda güçlü bir özelliği bulunmaktadır. Tüm bu bilgiler bir araya getirildiğinde kara delik kavramı için artık boş değiliz. Ancak daha iyi anlamak için en belirgin özellikleri soracaktır.

  • Bu delikler insan gözüyle görülemez. Çünkü siyah rengi her geçen gün artmaktadır.
  • Kara deliğin en bilindik özelliği yutmasıdır. Bu nedenle birçok kişi, "Kara delik Dünya’yı yutarsa ne olur?" diye düşünmektedir. Bir kara deliğin Dünya’yı yutma ihtimali kesinlikle yoktur.
  • Kara delikler çeşitli boylara sahiptir. Bir kara deliğin içerisinde 3 farklı boy uzunluğu bulunmaktadır.
  • Dünyaya en yakın kara delik V4641 Sagiitari olarak isimlendirilmiştir.
  • Kara deliğe giren insanlar artık aramızdan ayrılanlardır. Çünkü kara delik cisimleri yutabilir. İnsan da kara deliğe yaklaştığı zaman bu cismin içerisine girerek yok olacaktır.
  • "Kara deliklerin içinde ne var?" diye sorarsanız hemen açıklayalım. Öncelikle deliğin kendi yuttuğu yıldızlar ve kendisinden küçük cisimler var. Bunlarla beraber gaz ve toz bulutu bizleri karşılamaktadır. Deliğin içerisinde çepeçevre koruma altına alan diskler vardır. Bu diskler sıcaklarıyla başa bela konumdadır. Çünkü çok yakıcı ve can acıtıcı bir sıcaklığa sahiptirler.
  • Hepinizin çok şaşıracağı farklı bir konuya daha değinmek istiyoruz. Zaman konusu Dünya ve kara deliklerde farklıdır. Aynı süreç içerisinde bir kara deliğin içinde dursanız deliğin daha yavaş bir zaman akışı olduğunu görürsünüz.

Beğendiniz mi? Paylaşmayı Unutmayın!

Sizin Tepkiniz Nedir?

Üzgün Üzgün
0
Üzgün
Komik Komik
0
Komik
Tatlış Tatlış
0
Tatlış
Sinirli Sinirli
0
Sinirli
Şaşkın Şaşkın
1
Şaşkın

0 Yorum

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.